Az e-learning 2.0. – új kihívások, – új megoldások

A XXI. század elején az IKT technológiák explóziójától hajtva újabb és újabb oktatási technikák, módszerek, módszertanok látnak napvilágot. Az elektronikus oktatás új lehetőségeiről szóló híradások olyan, az e-learning hightech jellegét hangsúlyozó kifejezésektől hangosak, mint az adaptív e-learning, MOOC képzések, gamifikáció, e-learning interoperabilitás, vagy a BYOD. A legújabb módszerek általánossá válásához azonban a már megszokott LMS rendszerekben is implementálni kell ezeket a technikákat. Tanulmányunkban arra keressük a választ, vajon mennyire állnak rendelkezésre a napi oktatási gyakorlatba beépült, open source szoftvereken alapuló virtuális iskolákban az e-learning csúcstechnológiái.

tamogatas tanacsadas tanulas tartalom