M-learning, adaptív e-learning, MOOCs

A mobil tanulás lehetőségeinek számbavételéhez tudni kell, hogy a technika történetében a civil polgároknak még sosem volt ennyire elérhető valamilyen technológia, mint ma a mobiltelefónia. Több mint 5 milliárd mobiltelefon van a világon, így ez az egyik legelterjedtebb kommunikációs eszköz. Az okostelefonok robbanásszerű terjedése erősíti ezt a folyamatot: négyszer gyorsabban terjednek, mint a hagyományos eszközök – csak az idén (2011) 450 millió okostelefon készül. Ennek fontos következménye az oktatásra nézve, hogy az eLearning után máris egy új kategória jelenik meg: az mLearning, amely egyszerre jelenti a mobil technológia oktatási célú felhasználását, valamint a helyhez nem kötött, azaz mobil tanulást”.

tamogatas tanacsadas tanulas tartalom